فایل سلBlog Term

شعارهای هفته دفاع مقدس  

دفاع
مقدس
دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در
قاموس حماسه های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری های آن، در تاریخ شکوهمند
این دیار به یادگار خواهد ماند.
زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این
حماهس عظیم اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش
آن، جاودانگی و بقا بود.
نماد
استقامت
جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، تنها
جنگ دو کشور نبود، بلکه جنگ ابرقدرت های دنیا با ایران بود و اگر همان از این
جنگ به عنوان حماسه بزر

ادامه مطلب  

هفته ی دفاع مقدس گرامی باد  

دفاع مقدسدفاع مقدس، نام‏آشناترین واژه در قاموس حماسه‏های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه عظیم‏اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

دستاوردهای دفاع مقدسدفاع مقدس دستاوردهای بزرگ و فراوانی به دنبال داشت. یکی از مهمترین آن‏ها، دستاوردهای سیاسی است. بسيج همگانی مردم دلاور ایران بیش ا

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد.  

دفاع مقدسدفاع مقدس، نام‏آشناترین واژه در قاموس حماسه‏های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه عظیم‏اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.
دستاوردهای دفاع مقدسدفاع مقدس دستاوردهای بزرگ و فراوانی به دنبال داشت. یکی از مهمترین آن‏ها، دستاوردهای سیاسی است. بسيج همگانی مردم دلاور ایران بیش از

ادامه مطلب  

زنان ، حماسه سازان گمنام هشت سال دفاع مقدس  

زنان شجاع هشت سال دوران دفاع مقدس حماسه سازان گمنامی بودند كه شجاعت را
به مردان و فرزندان خود آموختند و به وجود فرزندان فداكارشان افتخار می
كردند و با حضور در پشت جبهه و در برخی موارد در خط مقدم زینب گونه رسالت
خود را به انجام رساندند.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

حضرت امام خمینی(ره)
ما در جنگُ پرده از چهره تزویر جهان خواران کنار زدیم.
مقام معظم رهبری(مدظله العالی)
حماسه ملت ایران در دفاع مقدس نمایشگر قله ظرفیت انسانی مردم این سرزمین خدایی است.

ادامه مطلب  

نباید اجازه داد حماسه عظیم دفاع مقدس دستخوش فراموشی و تحریف شود  

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: ابتکار بازدید از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس را یک ابتکار الهی و انقلابیِ بسیار شایسته در جهت شناساندن اجزاء برجسته‌ حادثه‌ بزرگ و تاریخی دفاع مقدس به مردم و نسل جوان کشور خواندند.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

مردان غیور قصه ها برگردیدیکبار دگر به شهر ما برگردیددیروز به خاطر خدا می رفتید امروز به خاطر خدا برگردید
مردان دیروز در عرصه دفاع مقدس با نیروی ایمان و با بذل جان از وطن دفاع کردند و ما امروز بر خاکی که برای حفظ هر وجب آن خون عزیزی ریخته شده ایستاده ایم تا در عرصه جنگ نابرابر اقتصادی و فرهنگی با تکیه بر ایمان و دانش و تلاش فرزندان این سرزمین حماسه ای دیگر به حماسه مردان دیروزمان سنجاق کنیم.
 

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس بر حماسه آفرینان مبارک باد  

فرارسیدن
هفته دفاع مقدس سالروز آغاز ایثارگری ها و از جان گذشتگی های دلیرمردان
ایران اسلامی رو گرامی می دارم و به روح پاک شهدا و امام شهدا سلام و صلوات
می فرستم

ادامه مطلب  

دفاع مقدس از ديدگاه مقام معظم رهبري  

1 – دوران دفاع مقدس، اوج افتخارات ایران است.«روزنامه كیهان 6/7/73»2 – هنوز قدرشناسی لازم وشایسته‌ای از هشت سال دفاع مقدس ما صورت نگرفته است.«روزنامه كیهان 6/7/73»3 – حماسه هشت سال دفاع مقدس ملت ایران درسی بزرگ برای ملتهای دیگر جهان است.«روزنامه اطلاعات 30/6/74»4 – پیشرفتهای كشور از بركات حماسه دفاع مقدس است.«روزنامه اطلاعات 30/6/74»5 – امروز شما و همه مردم ایران و بلكه ملتهای دیگر باید از حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس درس عبرت بگیرند.«روزنامه اطلاعات

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامي باد  

 
سجادعبدالله زاده مسئول بسيج دانشجویی ضمن تبریک و گرامیداشت این ایام در خصوص برنامه های فرهنگی تدارک دیده شده اظهار کرد: بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس، یادآوری و مرور مداوم و مستمر آن غنای فرهنگی است که در یک دوره ی سخت هشت ساله برای کشور ما به دست آمد و می تواند پشتوانه ی عملی و نظری استواری برای آینده این ملت باشد.
وی توضیح داد: انقلاب اسلامی به حیات و نشر و گسترش ارزش های دفاع مقدس بستگی دارد و این دو در واقع لازم و ملزوم یکدیگرند و بنابراین حف

ادامه مطلب  

31شهریور آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس برملت غیور ویادگاران هشت سال دفاع ازحریم ولایت گرامی باد
دفاع مقدس
دفاع مقدس، نام‏ آشناترین واژه در قاموس حماسه‏ های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه عظیم‏ اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

ادامه مطلب  

ضرورت مقابله با تحریف و مبالغه گویی در خصوص دفاع مقدس  

ضرورت مقابله با تحریف و مبالغه گویی در خصوص دفاع مقدس


شاکله کلیه رفتارها و تفکرات ما در دوران هشت سال دفاع
مقدس هم در سطوح فردی و هم در سطوح سازمانی و در حوزه های مختلف سیاسی،
نظامی، اجتماعی و فرهنگی بر سه رکن استوار بود: معنویت، حماسه و عقلانیت.


خبرگزاری دفاع مقدس: سرلشکر غلامعلی رشید جانشین ستاد کل نیروهای مسلح در
سرمقاله اختصاصی در خصوص هفته دفاع مقد

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس.  

 هفته دفاع مقدس بر دلاور مردان ایران اسلامی فرخنده باد.
دفاع مقدس نام آشناترین واژه در قاموس حماسه های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.
زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه  عظیم اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد...  

بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس نه به عنوان یک بزرگداشت صرف یادآوری
خاطرات مربوط به دو دهه ی پیش ، بلکه محملی برای بارور ساختن جریان و مرامی
است که حالا دیگر به شالوده ی اساسی نظام کشور  تبدیل شده است. بزرگداشت
هفته ی دفاع مقدس، یادآوری و مرور مداوم و مستمر آن غنای فرهنگی است که در
یک دوره ی سخت هشت ساله برای کشور ما به دست آمد و می تواند پشتوانه ی
عملی و نظری استواری برای آینده این ملت باشد. پشتوانه ای آکنده از شهامت ،
ایثار ، حماسه و ایمان. هر گو

ادامه مطلب  

بمناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس  

بیاد شهیدان هشت سال دفاع مقدس
 بار دیگر  سالروز آغاز جنگ تحمیلی فرا رسید . ایامی سراسر حماسه و ایثار ، روزگار عاشقی و دلدادگی به حق ، گذشتن از خود . بخاطر آرمان های خدا  و انقلاب ، بخاطر نشان دادن اینکه ما ملتی آزاده و سرافراز بوده و در هیچ شرایطی زیر بار ستم زورمداران و ظالمان نخواهیم رفت .  این روزها یاد آور حماسه های شهیدان به خون خفته هشت سال دفاع مقدس است دفاعی جانانه در برابر چهانخواران و کافران ، هما نان که  جز ستم و ظلم به مردم مستضعف ک

ادامه مطلب  

چراغ راه  

 
 بیانات مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس
هفته دفاع مقدس یادآور حادثه‌اى عظیم و به بار نشستن نتایجى عظیم‌تر در سیر انقلاب ملت ماست و هیچ گاه از ذهن ملت محو نخواهد شد.این جنگ آن‏قدر حرف گفتنى دارد كه اگر دهها سال هنرمندان ما و افراد خوش‌ذوق و با ابتكار بنشینند و در جزء جزء آن كار كنند، باز هم حرف‌هاى گفتنى خواهند داشت.ما جنگِ با این عظمت و پُر از حماسه و حقیقتاً پُر از جلوه‏هاى زیبا و بى‏نظیر داشته‏ایم؛ نسل جدید هم از آن خبر ندارد؛ باید ا

ادامه مطلب  

 

چرا آغاز جنگ را هفته دفاع مقدس می نامیم؟اساساً هرکشوری پایان جنگ ویا هر بحرانی را گرامی می دارد. مگر در پایان هشت سال دفاع مقدس ما پیروز مطلق میدان نبرد نبوده ایم؟ که شروع جنگ که از تلخ ترین روزهای دفاع مقدس است را گرامی می داریم. در این مقاله ما سعی می کنیم که به این مساله بپردازیم که چرا هفته اول جنگ به نام دفاع مقدس نام گذاری شده است؟

ادامه مطلب  

فرماندار رضوانشهر: دفاع مقدس نام کشورایران را در جهان پرآوازه کرد  

فرماندار رضوانشهر گفت: هفته دفاع مقدس، یادآور دلاورمردی ها و حماسه
آفرینی های مردانی است که نام ایران را در عرصه جهان پرآوازه کردند.

ادامه مطلب  

گرامیداشت هفته دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس " یادآور رشادت های بسيجیان ُ رزمندگان ُ جهادگرانُ غیور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارتشیان سلحشور بر عموم حماسه سازان مبارک باد.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

در دوران دفاع مقدس راه رزمندگان ما مقدس بود و آنها برای دفاع از سرزمین مقدس خود با سلاح مقدس ایمان، ایثارگری و رشادت داشتند .
در دفاع مقدس ما نه زیر بار ظلم رفتیم و نه ظلم کردیم. به اسرای عراقی در ایران ظلم نشد، اما آزادگان ما درعراق مورد ظلم و ستم قرار گرفتند.هفته دفاع مقدس با یاد یاران، هشت سال دفاع مقدس و 34 سال مقاومت و ایستادگی خواهد بود،  برنامه‌های دفاع مقدس از 31 شهریور تا 6 مهر برگزار می‌شود.
 
تصاویر دفاع مقدس:
 

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس مبارك باد  

دستاوردهای دفاع مقدس
پرسش و شبهه دیگرى که برخى درباره جنگ و دفاع مقدس مطرح مى کنند این است که: «بخش اعظمى از عقب ماندگى ما ناشى از جنگ مى باشد که اگر این نبود امروزه ما در راه توسعه خیلى سریع تر حرکت مى کردیم اما خسارات ناشى از هشت سال جنگ سبب شد ما کشورى عقب مانده باقى بمانیم.» در این خصوص لازم دانستیم ثمرات دفاع مقدس را مورد نقد و بررسى قرار داده تا میزان صحت و سقم این مدعا ثابت گردد.

ادامه مطلب  

روایت حماسه  

به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس مجموعه‌ی صوتی «روایت حماسه» راتقدیم عزیزان می کنیم.این مجموعه به روایت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از چند برهه از دفاع مقدس می‌پردازد.
اولین قسمت از این مجموعه «آغاز دفاع» نام دارد و به مرور چگونگی آغاز جنگ
تحمیلی و روایت شرایط جمهوری اسلامی ایران در آن برهه می‌پردازد.لینک دانلود

ادامه مطلب  

دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس یادآور خونهای مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد.فرزندان جبهه وشهادت اطاعت را عبادت می بینند.وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشین عوض نمی کنند.ایستادگی آنها نشستگان تاریخ را به قیام وامی دارد واین پیام بزرگ دفاع مقدس است.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

طبق برنامه های پیشنهادی در مراسم رژه توسط نیروهای بسيج سپاه شهرستان فامنین در تاریخ ۹۲/۷/۲   اداره ورزش و جوانان از ورزشکاران جانباز دفاع مقدس تقدیر بعمل می آورد .

ادامه مطلب  

نمایشگاه به مناسبت هفته دفاع مقدس  

 
کتابخانه عمومی مصلحیان در هفته دفاع مقدس نمایشگاهی از عکس، سی دی ،نشریات،کتاب و ..... ویژه دفاع مقدس جهت بازدید علاقمندان در محل کتابخانه دایر کرد.
 
 
 

ادامه مطلب  

سخنرانی به مناسبت هفته دفاع مقدس  

 با توجه به نزدیک شدن به سالروز حمله وحشیانه رژیم بعث و آغاز دفاع مقدس ، پایگاه بسيج حضرت معصومه (س) برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی سالهای دفاع مقدس و برای برنامه ریزی فعالیت های پیش بینی شده در هفته دفاع مقدس اقدام به برگزاری جلسه ای نمود . همچنین در این جلسه حاضرین از سخنرانی یادگار جبهه و جنگ ، جناب سرهنگ عباس رئیسی بهره مند شدند . ایشان علاوه بر ارشادات لازم جهت بهتر انجام شدن فعالیت های پایگاه های بسيج به خاطره گویی از فعالیت های زمان ج

ادامه مطلب  

نمونه ای از شعر دفاع مقدس  

نمونه ای از شعر دفاع مقدس در هفته ی دفاع مقدس از محمد رضا عبدالملکیان :سروده هایی که غم فقدان  عزیز یا عزیزان وشخصیت هایی را باز می گوید...

ادامه مطلب  

راهیان نور  

مسئول سازمان بسيج دانش آموزی استان فارس گفت: نخستین كاروان راهیان نور دانش اموزان
پسر استان از 13 مهرماه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام می شوند.  محمد جعفر دوستدار با اشاره به اینكه راهیان نور یكی از مهمترین راه های مقابله
با جنگ نرم دشمن است و نقش مهمی در ترویج فرهنگ دفاع مقدس دارد، گفت:
نخستین كاروان راهیان نور دانش آموزان پسر استان از 13 مهرماه به مناطق
عملیاتی دفاع مقدس انجام می شود.
وی افزود:  بیش از 15000 دانش آموز پسر سال دوم دوره متو

ادامه مطلب  

همایش تجلیل از اصناف یاوران رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس برگزار شد.  

این
همایش  در تاریخ 4/7/92 در محل باغ موزه
دفاع مقدس جهت پاسداشت و قدر دانی از زحمات اصناف و صنعتگرانی که در طی هشت سال
دفاع مقدس ، خالصانه به جبهه های نبر حق علیه باطل کمکهای فراوانی نموده اند، با
همت سازمان بسيج اصناف و سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ومجمع امور صنفی همدان
برگزار گردید

ادامه مطلب  

سردار نقدي رييس سازمان بسيج مستضعفين:  

سردار نقدی در نماز جمعه تهران: سازمان بسيج از مرز 20 میلیون نفر گذشت رییس سازمان بسيج مستضعفین: امروز بسيج آماده است برای خنثی سازی همه تهدید ها و تحریم ها، نظامی، سیاسی فرهنگی و به ویژه اقتصادی به كمك مسوولین و دولت مردان بیاید تا پیروزی ها و حماسه هایی همچون دفاع مقدس رقم بزند.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

دفاع مقدسدفاع مقدس، نام‏آشناترین واژه در قاموس حماسه‏های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماهس عظیم‏اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.نماد استقامتجنگ تحمیلی عراق علیه ایران، تنها جنگ دو کشور نبود، بلکه جنگ ابرقدرت‏های دنیا با ایران بود و اگر همان از این جنگ به عنوان حماسه بزرگ و دفاع مق

ادامه مطلب  

نشست سوم خردادوروشنگری حماسه مقاومت وپیروزی  

نشست سوم خردادروزفتح خرمشهردرعملیات بیت المقدس وروزمقاومت،ایثاروپیروزی وروز روشنگری حماسه های هشت سال دفاع مقدس توسط ستاد صالحین پایگاه مقاومت بسيج مائده مسجد ابوذرغفاری جلسه ای صورت گرفت ودراین جلسه ضمن تبریک  آزادی خرمشهر به روایتگری ازهشت سال  دفاع مقدس توسط استادان عالی قدر صورت گرفت ودراین جلسه که برای خواهران عزیز صورت گرفته بود از زنانی که در راه مرزوبومشان شهیده شده بودند یاد شد وراهشان راراهی پر از معرفت وبصیرت یاد کردند.«بر

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس یادآور حادثه ای عظیم درسیر انقلاب ملت ماست  

هفته دفاع مقدس یعنی بازخوانی ومرور
خاطرات تلخ وشیرین دفاع ملتی که خواهان زندگی آبرومندانه بوده واز سوی
دشمنان قسم خورده اش مورد هجمه همه جانبه قرار گرفته بود.ه اجرا درمی آیند
اما معمولا دراین هفت روز برنامه ها گسترده تر و غنی تر  ارائه می شوند.
هفته دفاع مقدس یعنی همه ما از هر قوم
وقبیله و دین ومذهب و هرکجای این سرزمین هستیم؛مدیون  و وامدار خون سرخ
شهداء؛ تحمل شدائد جانبازان؛ صبر ومقاومت آزادگان؛حماسه آفرینی رزمندگان و
بزرگواری خانواد

ادامه مطلب  

سلام بر شهدای راه حق و حقیقت  

با فرا رسیدن ۳۱ شهریور هفته ی گرامیداشت دفاع مقدس یاد و خاطره ی فرزندان
غیور و با عزت این دیار را که مست از توحید و سرخوش ولایت طریق عشق و ایمان
را با توسل به فرهنگ عاشورایی طی کردند و حماسه ی سرنوشت ساز دفاع از
ایران اسلامی را آفریدند گرامی میدارم . شورای شهر و شهرداری زواره با ادای احترام به
ارواح پاک و مطهر شهدای دوران دفاع مقدس و امام شهداء و عرض ارادت به
جانبازان و آزادگان سرافراز و خانواده های معظم ایشان ، فرا رسیدن هفته ی
دفاع مقدس را

ادامه مطلب  

آتش بس روزنامه ها با دفاع مقدس  

سلامامروز هشتم مهر ماه است.تنها یك روز از هفته ای كه هشت سال جنگ تحمیلی را در آن جای داده اند می گذرد.امروز از 23 روزنامه ای كه عناوین دفاع مقدسی آنها را یادداشت كردم تنها پنج روزنامه و آن هم چون ستونی مخصوص دفاع مقدس داشتند، به جنگ تحمیلی پرداخته بودند.نمی دانم به این حالت چه می شود گفت؛ هرچه هست من اسم «آتش بس روزنامه با دفاع مقدس» را برایش انتخاب كرده ام.راستی می داستید جنگ تحملی یك روز پس از روز جهانی صلح آغاز شد؟!

ادامه مطلب  

پیام تبریک نماینده مردم شهربابک  

                            
بسم الله الرحمن الرحیمفرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت ، گشایش دو باره مدرسه
ها ، هنگامه تجلی زیبای مهر و محبت و ایثار معلمان ومهر افروزان را به
صاحبان خرد و اندیشه و به ویژه به فرهنگیان گرانقدر ، پرتلاش ، دلسوز و
متعهد و دانش آموزان عزیز و به همه ره پویان طریق علم و معنویت تبریک و
تهنیت عرض می نمائیم و هم چنین یادایام  دفاع مقدس را که یادآور
ایثارگری ها ، فداکاری ها و از جان گذشتگی های حماسه سازان هشت سال دفاع
م

ادامه مطلب  

مصاحبه با خبرگزاری تسنیم  

سعیدی راد:‌ باید از دریچه‌های تازه به دفاع مقدس نگاه کرد عبدالرحیم سعیدی‌راد دیگر شاعری است که معتقد است مقایسه شعر دفاع مقدس دهه 60 و 70 با شعر دفاع مقدس دهه 80 و 90 صحیح نیست،‌ وی می‌گوید: هر دهه‌ای شعر مخصوص به خود را دارد‌، طبیعی است که دهه 60 که شاعران با جنگ به طور مستقیم در ارتباط بودند،‌ شعرهای دفاع مقدس به لحاظ کمی در اوج باشند،‌ اما در دهه 70 نیز شعر دفاع مقدس با رویکردی دیگر به حیات خود ادامه داد،‌ پس از آن هر چه از سال‌های اتمام جنگ

ادامه مطلب  

دفاع مقدس......  

هفته دفاع مقدس بر همه دلیر مردان عرصه دفاع مبارک...
توپ وتانک و ترکش و تیر و تنفگ یادش بخیر......جنگ بود در میان دشت گلگون کفن یادش بخیر

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه آثار دفاع مقدس در کتابخانه ارمغان برپا شد .
جناب آقای عبدرحمان مرادی نیا رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان اظهار داشتند
هفته دفاع مقدس یادآور خون‏های مقدسی است که در پای شجره طیبه انقلاب اسلامی ریخته شد. فرزندان جبهه و شهادت اطاعت را عبادت می‏بینند. وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشستن عوض نمی‏کنند. ایستادگی آنها نشستگان تاریخ را به قیام وا می‏دارد و این پیام بزرگ دفاع مقدس است.

 
 
 
 

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

رفتن به جهاد نفس راهی است بزرگ
از جبهه گریختن گناهی است بزرگ
ما بر سر پست انقلابیم اکنون
خفتن سر پست اشتباهی است بزرگ
هفته دفاع مقدس مبارک
::
::
ای روشنای خانه امید، ای شهید
ای معنی حماسه جاوید، ای شهید
چشم ستارگان فلک از تو روشن است
ای برتر از سراچه خورشید ای شهید
یاد شهیدان دفاع مقدس گرامی باد
::
::
سری که هیچ سرآمدن نداشت، آمد
بلند بود ولیکن بدن نداشت آمد
بلند شد سر خود به آسمان بخشید
سری که بر تن خود، خویشتن نداشت آمد
هفته دفاع مقدس مبارک
::
::
چف

ادامه مطلب  

هفته ی دفاع مقدس  

هفته ی دفاع مقدس را به همه ی کسانی که در جبهه ها برای دفاع از اسلام و کشورمان تلاش کردند و با دشمنان مان جنگیدن تبریک می گویم مخصوصا به عمویم (مختار عباسی)

ادامه مطلب  

تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس بسیج فرهنگیان فیروزآباد  

قنبری مدیر کانون بسيج فرهنگیان
فیروزآباد ویژه برنامه های این کانون  به
مناسبت هفته دفاع مقدس را تشریح کرد.
- دعوت از راویان هشت سال دفاع مقدس در
حلقه های طرح صالحین به صورت تجمع در یک محل
- فضا سازی مدارس و کانون بسيج فرهنگیان
وسطح شهرستان به مناسبت دفاع مقدس
- اهدای تراکت زیارت عاشورا با تصاویر
شهدای فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقدس
- بازدید و اهدای جوایز و لوح تقدیر به
خانواده های معظم شهدای فرهنگی
- بروزرسانی وبلاگ کانون بسيج فرهنگیان
با مو

ادامه مطلب  

گرامیداشت هفته دفاع مقدس  

دفاع مقدس حماسه هشت سال مقاومت دریادلان این دیار و تجلی عزت آفرینی مردانیست که با سلاح جان به پاسداری از میهن پرداخته و درخشش عمل و شکوه ایثارشان نقطه عطفی درخشان در تاریخ این سرزمین پدید آورد. پدید آوردگان این حماسه به حق بندگان الهی بودند که در باران آتش چهره شستند و با خون خود استقلال  کشور را به نسل آینده هدیه کردند.باشد که بتوانید با یاد و خاطره آن افلاکیان خاک نشین در راهشان قدم نهاده و آرمانشان را متجلی کنیم. کلمات کلیدی: دفاع مقدس  گ

ادامه مطلب  

علمداران عشق  

گرامی باد یاد وخاطره علمداران خاکریزهای عشق وخون وشهادت حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدسراستی به نظرتون انجام تکلیف، دیروز(هشت سال دفاع مقدس) سخت تر بود یا امروز؟

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس بزرگداشت فرهنگ ارزشها  

هفته دفاع مقدس بزرگداشت فرهنگ ارزشهابزرگداشت هفته ی دفاع مقدس نه به عنوان یک بزرگداشت صرف یادآوری خاطرات مربوط به دو دهه ی پیش ، بلکه محملی برای بارور ساختن جریان و مرامی است که حالا دیگر به شالوده ی اساسی نظام کشور  تبدیل شده است.بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس، یادآوری و مرور مداوم و مستمر آن غنای فرهنگی است که در یک دوره ی سخت هشت ساله برای کشور ما به دست آمد و می تواند پشتوانه ی عملی و نظری استواری برای آینده این ملت باشد. پشتوانه ای آکنده از شه

ادامه مطلب  

اولین شهید دفاع مقدس کیست؟ +عکس  

شاید شما هم گاهی با خود فکر کرده اید که اولین شهید دفاع مقدس در جبهه چه کسی است. این سوال به طور طبیعی چند پرسش دیگر هم ایجاد می کند، کجا و چطور شهید شده؟ اهل کجاست؟ چگونه شخصیتی دارد؟ شغل و نقش او در دفاع مقدس چه بوده؟ پس جهت آشنایی با اولیین شهید دفاع مقدش بروی ادامه مطلب کلیک نمایید.

ادامه مطلب  

مطالب مربوط به هفته ی دفاع مقدس  

گزیده بیانات مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس
هفته دفاع مقدس یادآور حادثه‌اى عظیم و به بار نشستن نتایجى عظیم‌تر در سیر انقلاب ملت ماست و هیچ گاه از ذهن ملت محو نخواهد شد.هفته‌ى
جنگ در حقیقت هفته‌ى ایثار است، هفته‌ى فداكارى است، هفته‌اى است كه در آن
بزرگ‌ترین آزمایش فداكارانه‌ى ملت ما شكل گرفته است.این
جنگ آن‏قدر حرف گفتنى دارد كه اگر دهها سال هنرمندان ما و افراد خوش‌ذوق و
با ابتكار بنشینند و در جزء جزء آن كار كنند، باز هم حرف‌هاى گف

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

امروز زنده نگهداشتن نام شهدا کمتر از شهادت نیست به شرط آنکه این نام
تبدیل شود به فرهنگی جاودانه، آری جوانان امروز ما به اعتقاداتی راسخ
نیازمندند، اعتقاداتی که با هیچ شبهه و هجمه فرهنگی از دست نرود و به راستی
کدامیک از ما کوشیدیم تا فرهنگ ایثار و شهادت را در بین جوانانمان رنگی
خدایی بخشیم و برای گذشتن از جاده سبز انتظار راه کربلا را به آنان نشان
دهیم؟
 

مقام معظم رهبری در یکی از دیدارهای خویش با شعرا و نخبگان ادبی می
فرمایند: هشت سال دفا

ادامه مطلب  

برنامه های هفته دفاع مقدس کانون بسیج فرهنگیان شوش سال 92  

۱- انتشار نشریه دوماهنامه نور ولایت ویژه هفته دفاع مقدس ۲- حضور نیروهای بسيجی فرهنگی در رژه حماسی در تاریخ ۹۲/۶/۳۱ ساعت ۷ صبح۳- برپایی نمایشگاه عکس هفته دفاع مقدس در تاریخ ۹۲/۶/۳۱۴- نشست فرهنگی سیاسی با حضور فرماندار شهرستان در تاریخ ۹۲/۷/۱ ۵- برگزاری مسابقات ورزشی در طول هفته۶- بیان خاطرات هشت سال دفاع مقدس توسط فرهنگیان بسيجی در مدارس در تاریخ ۹۲/۷/۱۷- دیدار با خانواده معظم شهدای فرهنگی در تاریخ ۹۲/۷/۲۸- برگزاری مسابقات قرآن و عترت ویژه فرهنگ

ادامه مطلب  

هفته ی دفاع مقدس گرامی باد  

   دور نیست‌! نرفته‌ است‌! فرسنگ ها از ما فاصله‌ ندارد. همین‌نزدیكی‌هاست‌! شهادت‌ را می‌گویم‌. شهامت‌ و مردانگی‌، عشق‌ و ایمان‌ وایثار و جانبازی‌ را می‌گویم‌. در خرمشهر، در شلمچه‌، در آبادان‌، دراهواز، در دزفول‌، در جای‌ جای‌ غرب‌ میهن‌ اسلامی‌، در همه‌ سوی‌جنوب‌، در نقطه‌ نقطه‌ی‌ لحظه‌ها و زمان ها و زمین ها، شهادت‌ ایستاده‌است‌ و به‌ ما زُل‌ زده‌ و می‌گوید:
  - یاران‌ شمابه‌ نزد ما آمده‌اند.
   و ما می‌نگریم‌ كه‌ س

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
فایل سل